Ruční lymfatická masáž

Ruční lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu.Krevní oběh nese nečistoty a  toxické látky do čistících orgánů jako jsou např ledviny,játra,plíce (plinný odpad)……které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami.

Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních.Tělo zadržuje vodu. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Tato masáž se provádí  jemnou a přesně určenou technikou. Manuální lymfodrenáž odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Jak poznáte, že je váš lymfatický systém oslaben?

Zátěž lymfatického systému se může zpočátku projevovat únavou nohou, později celého těla, otékáním kotníků, hlavně večer a po velké námaze,otoky celých končetin, později otoky v břiše, často přisuzovaným otylosti, otoky očních víček,uzlin pod očima (váčky), mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Kolik masáží je třeba ?

Počet lymfodrenáží je individuální podle dané problematiky a schopností těla regenerovat. Ženám je doporučováno lymfodrenáž podstoupit minimálně 2 x do roka s 10 návštěvami. Po této kůře není vůbec od věci chodit na takzvané udržovací kůry jednou za 3 až 4 týdny.Jednorázová lymfatická masáž, tedy jedna návštěva, se bohužel míjí s požadovaným účinkem a nenaplní Vaše očekávání.     Na masáž je dobré mít spodní prádlo pokud možno bez gumičky nebo s nějakou volnou ! Mohla by totiž škrtit uzliny, které uvolňujeme a které jsou důležité pro správný chod celého oběhu.

Jak se chovat po lymfodrenáži?

Pro zvýšení účinnosti lymfodrenáže je důležité dodržovat některé zásady. Nejdůležitější z nich je dostatečný přísun tekutin (během samotné lymfomasáže Vám nabídnu bylinné čaje zesilující účinek masáže). V den masáže je skvělé mít dostatek pohybu,protože  činnost  svalů zajištuje pohyb lymfy a tím se samozřejmě účinek zvyšuje ! Rovněž je dobré vyvarovat se pití alkoholu, kávy a kouření. Je to proto, aby se ulehčilo čistícím orgánům (jako jsou například ledviny a játra), při odbourávání uvolněných odpadních látek a solí. Zdravá životospráva při absolvování lymfodrenáží je základem pro dosažení výborných výsledků, které lymfodrenáž nabízí.

Indikace : Kosmetické účinky:
• Odstraňuje celulitidu
• Zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou
• Zlepšuje vzhled pokožky celého těla, omlazuje pokožku
• Zpevňuje podkoží, dochází k redukci objemu těla
• Modeluje postavu

Léčebné účinky:

• Zmírňuje otoky nohou, působí proti tzv. „těžkým nohám“
• Preventivně působí proti vzniku křečových žil a otoků, léčí již vzniklé
• Upravuje otoky po operacích
• Upravuje žilní nedostatečnost
• Zlepšujíe tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu
• Prokrvuje pokožku
• Skvěle relaxuje unavené nohy, vhodné pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání,                        
• Zvyšuje imunitní systém
• Zmírňuje migrenózní stavy

Anticelulitidová masáž

Celulitida vzniká při nesprávné činnosti lymfatického a krevního oběhu.V důsledku toho tělo zadržuje Toxiny . Toxiny jsou dobře rozpustné v tucích, a proto se automaticky usazují v tukové tkáni,kde způsobují  deformaci tukových buněk. Ty jsou v takto deformované podobě velmi těžko „ spalitelné“. Celulitida tedy není nadbytek  tukových buněk, ale neschopnost našeho organismu tuky spalovat.

Pomocí této masáže se tyto deformované tukové „hrudky“  rozruší a tělo je může dále zpracovat a vyloučit z těla ven. Děje se tak díky hloubkovému promasírování problémových částí  těla (stehna,hýždě).

Po této masáži provádím ozonový zábal. Po vetření aktivního ozonu se přiloží tlakový zábal, který  účinně působí proti celulitidě. Zábal se aplikuje na oblast hýždí, stehen a břicha.

Ozon je látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu. Z mnoha účinků, které má, nás zajímá zejména jeho účinek na kůži a podkoží ve smyslu potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií a prokrvení drobných žilek, kožních erozí a vypínání kůže, dále jeho účinek na stimulaci metabolismu v organismu, regenerační a relaxační.

Telefonní čísla

Kateřina Hyková: 704 270 450

  • Kosmetika, masáže, pedikúra
  • Tvarování postavy

Ivona Pluhařová: 736 663 922

  • Kadeřnictví

Monika Mnichová: 778 023 282

  • Kosmetika, masáže

Lucie Krňávková: 736 663 922

  • Kosmetika, masáže

Dárkové poukazy

Nabízíme prodej dárkových poukázek ve všech hodnotách!

Prosíme Vás, ověřte platnost poukázky k předcházení komplikací u pokladny.